28 Paź

Akcja motywacja! Czyli spotkanie z dietetyk Justyną Cieślicą

W miniony piątek, 24 października, z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością, odbyło się spotkanie dla gości zaproszonych przez dietetyk Justynę Cieślicę w restauracji Beksien Bistro w Bielsku-Białej. Impreza ta była zamknięta, uczestniczyły w niej wyłącznie pacjentki Poradni Dobry Dietetyk. To wszystko w ramach podziękowań za wspaniałą współpracę, znakomite efekty terapii ale i wdzięczność osobom, które przyczyniły się w sukces i rozwój Poradni Pani Justyny.

Choć do osób, które osiągnęły i wciąż osiągają sukcesy w terapii zaliczyć można również sporą grupę mężczyzn, to jednak powodem dla którego zaproszone zostały tylko kobiety był dość prosty – rozmawiano tam nie tylko o jedzeniu, o którym mówiła sama organizatorka spotkania, jak i również zaproszeni przez nią goście, ale o sprawach typowo kobiecych. O kobiecej sylwetce i jej eksponowaniu w odpowiednio dopasowanej bieliźnie i wiele innych.

 

Spotkanie zostało podzielone na dwa panele, które przedzielone zostały przerwą podczas której Panie mogły zasmakować specjałów przygotowanych przez szefa kuchni Beksien Bistro – Bartosza Gadzinę. Nie bez powodu nazwać je można specjałami, ponieważ przygotowane przekąski były ucztą dla podniebienia degustatorek. Przygotowane z naturalnych produktów, zdobytych od miejscowych gospodarzy, przygotowane z pasją i niezwykłą starannością .Panie miały okazję spróbować zimne przekąski takie jak: terrinę z nasturcją i papryką, tartę z gruszką i serem owczym, pomidory nadziewane musem bazyliowym z jogurtu, słone ciastka z amaratusem, pstrągiem marynowanym w emulsji z oleju lnianego i limonki oraz ganache czekoladowe z miodem i jogurtem. To ostanie bez dwóch zdań podbiło serca pacjentek. Na ciepło podane zostały roastbeef sous vide z ziemniakiem i musem grzybowym, naleśnik ziołowy z musem z dorsza oraz kurczak zagrodowy z kasza gryczaną. Do tego Panie degustowały świeżych soków i koktajli, przygotowanych z warzyw i owoców takich jak: szpinak, marchewka, jabłko, imbir, burak, banan, cytryna i pietruszka. Kunszt jakości i smaku.

 

Podczas pierwszego z warsztatów, który prowadziła sama organizatorka spotkania, rozmawiano o prawidłowym sposobie odżywiania. Zaznaczono rolę tkanki tłuszczowej, o czynnikach utrudniających jej spalenie, ale także o błędach żywieniowych, które istotnie wpływają na zdrowie i sylwetkę. Nie bez powodu tytułem prezentacji było: „ W trosce o zdrowie i figurę”. Nie pominięto tutaj nauki o zdrowej, zbilansowanej diecie, którą uczestniczki wydarzenia poznają na każdym spotkaniu ze swoją terapeutką, ale również o ciekawych i mało jeszcze znanych produktach spożywczych, mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie. A o powyższych opowiedziała właścicielka sklepu ze zdrową żywnością - Przystanku Zdrowia i Urody, która owe produkty przedstawiła z niezwykłą pasją i przekonaniem w skuteczność ich stosowania. Mowa była m. in. o kaszy jaglanej, stewii, ksylitolu, czystku lekarskim, oleju kokosowym, miodzie manuka, zielonej kawie czy soku z żurawiny, polecanym szczególnie paniom w zbliżającym się okresie zimowym.

 

Kolejnym warsztatem, jak się okazało bardzo cennym dla Pań, które zmieniły bądź ciągle zmieniają rozmiar ubrań – było spotkanie z brafitterkami firmy Dalia. By nie zapomnieć o najważniejszym – pokazano jak zadbać o właściwy wygląd i zdrowe piersi, czyli nic innego - jak dobrać właściwy biustonosz idealnie dopasowany do kobiecej sylwetki. Warsztat ten był pełen praktycznych rad i prezentacji jak bielizna może wpłynąć nie tylko na zdrowie, ale również odpowiednią prezentację kobiecych kształtów.

 

Wszystko zdawało się być dopięte na ostatni guzik, a za co odpowiadały Panie z Laboratorium Smaku, które czuwały aby wszystkie Panie oraz Pani Justyna mogły cieszyć się spotkaniem w zupełnie nowych dla nich okolicznościach. A przede wszystkim cieszyć się ze związanymi z tym emocjami. A było ich co nie miara. Zwłaszcza, że po przerwie poprowadzony został warsztat z psycholożką, trenerem, coachem - Panią Dominiką Borowską-Stasicą, której celem było podpowiedzenie jak się mądrze motywować, czyli roli psychologii w procesie zmiany nawyków żywieniowych czy też - odchudzaniu, które zdaje się być efektem ubocznym pracy Pani Justyny. Dla tych pacjentek , którym z jakiegoś powodu nie udało się osiągnąć końcowego celu – ten warsztat szczególnie przypadł do gustu. Choć głosy mówiły iż Pani Justyna świetnie zna się na psychologii.. to sama prowadząca i organizatorka była bardzo zadowolona z przeprowadzonych zajęć. Zaproszenie trenerki, która dała nowe, świeże spojrzenie na proces odchudzania był na pewno światełkiem w tunelu dla tych bardziej „zagubionych”.

No i najważniejszy i ostatni punkt imprezy – przedstawienie historii pacjentek, które zgodziły się upublicznić swoje wizerunki nie tylko na wydarzeniu, ale również na stronie internetowej Poradni Dobry Dietetyk. Wyróżnione przez Panią Justynę zostały Pani: Anna Kozina, Barbara Gembal oraz Paulina Talarek. Prezentacja ich sylwetek, ale przede wszystkim ich sposobu żywienia, życia, było znakomitym przykładem jak wiara, dyscyplina i praca z odpowiednią osobą mogą zmienić nie tylko wygląd ale i samopoczucie. Nie obyło się bez łez, wzruszeń, ale przede wszystkim – dużych oklasków i licznych uśmiechów na twarzach wszystkich uczestniczek.

No cóż – każda z Pań wyszła niewątpliwie bogatsza o nową wiedzę, nadzieję i motywację do pracy nad swoim „ja” – zewnętrznym i wewnętrznym. Tylko czekać na kolejne takie wydarzenie, być może w większym gronie, ale również spotkanie, na które będziemy mogli zaprosić każdego kto tylko czeka by spędzić czas w fantastycznym miejscu, z ludźmi pełnymi entuzjazmu, pasji i pomysłów jak czynić ludzi nie tylko zdrowszymi, ale i szczęśliwszymi.

 

 

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ